V.třída

10.týden 18.5.-22.5.

Vl-a-pr-5_10-tyden
Aj Sledujte pravidelně Seesaw.
Videohodina středa 11.15 (odkaz je na Seesaw)

9.týden 11.5.-15.5.

Vl-a-pr-5_9-tyden

Angličtina 5. třída

Sledujte pravidelně Seesaw.

Videohodina středa 11.15 (odkaz je na Seesaw)

8. týden 4.-7.5.

Vl-a-pr-5_8-tyden

AJ 4 - 9 Sledujte Seesaw, kdo má potíže, ozvěte se na lucie.zejdova@zsbilalhota.cz nebo 603 752 334.

Videohodina:

4 ZMĚNA čtvrtek 10.20

5 středa 11.15

6 úterý 9.30

7 úterý 13.40

8 úterý 10.20

9 úterý 11.15

7. týden 27.-30.4.

Vl5

Výzva na další týden!!!

Do 23:59 v neděli 3.5. mi pošli snímek obrazovky s počty kroků za celý týden. Spousta z vás má fit náramky nebo aplikaci v mobilu. Úkolem je dosáhnout alespoň 5 x za týden hranice 10000 kroků. Nyní tedy nejde o nejvyšší výsledek, ale o pravidelný pohyb. Stačí, když pětkrát v týdnu dosáhneš 10000 kroků a více (přikládám foto jako příklad). Nejde o součet a nejvyšší výsledek, ale o to, přinutit se pravidelně chodit. Vítězové budou všichni, kterým se to podaří.  Posílej na radek.pospisil@zsbilalhota.cz nebo na Messenger či WhatsApp: 777576241.

Tyden-5x10000

6. týden 20.-24.4.

Pr-vl-5

Tělocvik - výzva pro tento týden!!! Do 18:00 v neděli 26.4. mi pošli snímek obrazovky s počtem kroků během jednoho dne a datem. Spousta z vás má fit náramky nebo aplikaci v mobilu. Budou vyhlášeni nejlepší tři, kteří nemusí celý příští týden do školy!!! smile Samozřejmě budou zveřejněni a oslavováni. Posílej na radek.pospisil@zsbilalhota.cz nebo na Messenger či WhatsApp: 777576241.

5. týden 14.-17.4.

5-rocnik-vl-pr

Angličtina - sledujte pravidelně Seesaw  - LZ lucie.zejdova@zsbilalhota.cz, 603 752 334.

Vlastivěda 6.4.-8.4.

Řecko – uč. str. 55 – přečíst + zápis, jak jsme už zvyklí

K zajímavostem napiš – antické památky, Akropolis, Olymp, Zeus, 1.OH, olivy, gyros, ostrovy

Přírodověda 6.4.-8.4.

Jak se člověk vyvíjí – uč. str. 66 – přečíst + zápis do sešitu – rámeček dole bez posledního řádku

Vážení rodiče,

rozhodl jsem se nepsat učivo matematiky a českého jazyka na stránky školy, ale posílat to přímo. Kromě zadání stránek v učebnici a pracovním sešitě bych chtěl i skenovat, popř. ofotit nejrůznější materiály. K tomu potřebuji vědět zda kromě e-mailu (to máte všichni) máte nainstalované nebo jste ochotni si nainstalovat i jiné programy. Já mohu komunikovat také v:
Facebook, Messenger, WhatsApp
Viber (ozvali se mi jen čtyři rodiče, že to mají).
Tyto programy umožňují vytvořit Skupinu, komunikovat, telefonovat, fotit, vracet po kontrole zpět atd. Napište mi, prosím, zda jste ochotni něco si nainstalovat, nebo bude stačit prostý e-mail.
Děkuji.
Vlastivědu a přírodovědu máte na stránkách školy, k tomu doporučuji program UčíTelka na ČT 2 - od 9 hod. Je to po ročnících a půlhodinách, 5. roč. přijde na řadu kolem 11,15 hod. Dnes byla čeština (dobrá!!!), zítra je matematika.
Případné dotazy můžete adresovat na výše uvedené adresy.
Přeji hodně zdaru a trpělivosti.
Blahoslav Melhuba

Vlastivěda  30.3.-3.4.

Švýcarsko – přečíst v uč. str. 54

Udělat zápis do sešitu dle předlohy, nakresli vlajku ( pozor je ve tvaru čtverce)

Zajímavosti – švýcarský frank, 4 úřední jazyky, čokoláda Lindt, hodinky, fondue,

tunely, banky, léky, sýry

DÚ – zjisti jakými jazyky se ve Švýcarsku mluví a zapiš si je do sešitu

zjisti na internetu kdo to byl Vilém Tell – švýcarský národní hrdina (proč ?)

na youtube se podívej na některá  videa o Švýcarsku

Itálie  - přečíst v uč. str. 54 – 55

Udělat zápis do sešitu dle předlohy, nakresli vlajku

Zajímavosti- pizza, špagety, sopka Etna, Benátky – gondoly, Vatikán – papež, Koloseum, Fiat

Zkus do sešitu nakreslit mapu (obrys) Itálie, nezapomeň na Sicílii a Sardinii

Zjisti na internetu nějaké zajímavosti o Koloseu v Římě

Přírodověda V. tř. 30.3.-3.4.

Nervová soustava  - přečíst v učebnici str. 64

Udělat zápis do sešitu – nadpis : Nervová soustava, opsat dole v uč. z rámečku

poslední 2,5 řádku

Rozmnožovací soustava člověka – přečíst uč. str. 65

Zápis do sešitu – nadpis, opsat rámeček na str. 66 dole (bez poslední věty)

zopakuj si co ses naučil/a  :  ( prezentace, videa)

https://brumlik.estranky.cz › clanky › prirodoveda › 5.rocnik › clovek

Tělocvik - bonus, ať nám nezakrníte :-) Denně!!!

Telocvik

int(1)