I. třída

Dobrý den,

zdravím všechny rodiče, ale zároveň i děti. V první řadě bych Vám všem chtěla popřát hlavně zdraví, dávejte na dětičky pozor a Vám rodičům pevné nervy :-)
Dnes jsem se ve třídě dívala do lavic a jelikož většina dětí má pracovní sešity ve škole, tak se musíme přizpůsobit situaci. Čítanku u sebe mají všichni, tak s tou pracovat mohou. V matematice či písance Vám stránku vždy vyfotím a buď si ji můžete vytisknout nebo ji přepsat na obyčejný papír (ti, kteří ji nemají). Nebude to nic složitého. Jak jsem již některým řekla, v učivu jsme mírně napřed, takže bych v tom neviděla velký problém. 
 
Zadání každodenního povinného úkolu po dobu uzavření školy
- přečíst alespoň jednu stránku ze své oblíbené knihy (číst nahlas, aby se děti slyšely) - prosím, abyste se vždy zeptali na jednu dvě otázky, aby jste zjistili, jestli děti ví o čem čtou (např. jak se jmenuje hlavní postava, co dělá, koho potká apod.)
- třeba při procházce lesem :-) spočítat 5-10 příkladů na sčítání a odčítání do deseti - ti šikovnější už ať zkouší počítat bez prstíků 
- napsat 5 slov, který vy nadiktujete psacím písmem (pokud ten den nepošlu úkol z písanky)
Budu Vám průběžně posílat různé pracovní listy, máte-li možnost (ne každý má doma tiskárnu) a budete-li chtít je dětem vytisknout, aby měly "zábavu" :-)  Dále Vám budu posílat odkazy na online cvičení, abyste měli s dětmi co nejméně práce při procvičování, ale zároveň, aby děti nezapomněly, co se za půl roku naučily. 
Jak také určitě víte ČT2 spustila nový program UčíTelka a jsou tam i aktivity pro prvňáčky. 
Jelikož nevím, jak často na email chodíte, tak Vás vždy na nový email upozorním smskou!
Prozatím přeji krásný prosluněný den a pevně věřím, že se vše zvládne na výbornou :-D
S pozdravem Hana Vlčková
Doplňkové učivo
Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.
Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka.
Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.
https://www.nns.cz/blog/nezarazene/zahajili-jsme-online-vyuku-pro-zaky-1-rocniku/?utm_source=mailpoet&utm_medium=email&utm_campaign=onlinenns
int(1)

Novinky

int(1)

Kalendář akcí